5 שיטות מוכחות להעלאת דירוג בגוגל

ניווט מהיר

כל אדם או בעל עסק שיש לו אתר אינטרנט, מעוניין להגדיל את הנוכחות שלו אונליין, לגרום לכך שיותר גולשים יגיעו לאתר שלו וכמובן לשדרג את ההכנסות. העניין עם קידום אתרים, בטח עם קידום אורגני הוא שאין קסמים. אין קיצורי דרך. גם אם נראה שיש כאלה, בסוף זה בא לרעתנו. מדובר בתהליך בו אנחנו מייצרים מערכת יחסית לטווח הארוך והתוצאה או יותר נכון המטרה שלנו תהיה להעלות דירוג בגוגל לא משנה כמה זמן זה יקח. בהיבט של זמנים הכל מאוד משתנה ותלוי בקשת רחבה של משתנים כמו עד כמה המקדם שלכם מקצועי, מה התקציב שאתם מקדישים למטרת הקידום, באילו סטנדרטים האתר שלכם עומד ועוד. אז הנה שיטות מוכחות שיסייעו לכם להעלות את הדירוג של האתר שלכם.

 

הבסיס חשוב

האלגוריתם של מנוע החיפוש גוגל, לא מבין בצורה מיידית כי אתם או מקדם אתרים בו בחרתם ביצעתם שינוי כזה או אחר באופן מיידי. אם עשיתם שיפורים טכניים בקוד של האתר, אם שיניתם את העיצוב, אם העלתם כמות מסוימת של מאמרים, זה לוקח זמן. חשוב לעשות את השינויים האלה כל הזמן כי בסופו של דבר האתר כן נסרק ועובר לאינדקס של מנוע החיפוש. אחד הדברים הכי חשובים בביסוס גבוה של האתר שלכם הוא להשקיע מההתחלה במבנה שלו. סופר חשוב להשקיע במבנה של התוכן, לשלב מאמרים, מילון מונחים אם צריך בהקשר של התחום שלכם, מדריכים וכל מה שלמעשה מייצר ערך מוסף טוב וגבוה לגולשים. בנוסף, חשוב לבצע בדיקה טכנית של קידום אתרים ולטיפל בתוכן משוכפל.

 

אופטימיזציה

גוגל מעדיף להציג בפני הגולשים תוצאות חיפוש שמבוססות על אתרים תומכי מובייל, על פני אתרים שאינם. לכן, חשוב מאוד שהאתר שלכם יהיה מותאם למובייל. איך עושים את זה? בשתי דרכים. האחת היא על ידי מחשבה הקשורה בעצם למה הגולשים שלנו מעוניינים לעשות ברגע שהם מגיעים לאתר שלכם. המטרה שלכם היא קודם כל לאפשר להם לבצע את הפעולות הללו ללא כל קשוי. בנוסף, בדקו האם הגולשים צריכים לגולל את האתר שוב ושוב למטה ולמעלה עד שהם יוכלו למצוא את השירותים או את המוצרים אותם הם מחפשים? האם התמונות שיש בתוך האתר למעשה מכבידות על הטעינה שלו? כל הדברים הללו הם סופר חשובים בתהליך של שיפור דירוגים.

 

מהירות היא שם המשחק

לא משנה אם אתם מתייחסים לגרסא הרגילה של האתר או לגרסת המובייל, אתם צריכים לעקוב כל הזמן אחרי המהירות ולבצע בה שיפורים. יש כלי שקוראים לו Google PageSpeed שעוזר למדוד מהירות בסיסית ואז לפי התוצאה, ניתן להתחיל לעשות שיפורים הקשורים לגדלים של קבצי התמונות, לזיכרון מטמון וכדומה.

 

השקיעו בקישורים שלכם

מאוד חשוב להשקיע גם בקישורים הפנימיים וגם בקישורים החיצוניים, משום ששני הסוגים משפיעים על דירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל. מומלץ שלא להתעלם מקישורים שבורים, להתקין התראות של גוגל שיודיעו לכם במצבים שהאתר מוזכר וגם כאן לבצע אופטימיזציית קישורים בתוך האתר.

באילו טכניקות לעשות שימוש?

ובכן, לשאלה זו אין תשובה חד משמעית וזאת משום שיש המון שיטות ודרכים של קידום ובניית אתרים. מה שכן שווה לעשות הוא להציג בפני גוגל במה העמודים שקיימים בתוך האתר שלכם עוסקים, זאת תוכלו לעשות על ידי הוספה של מידע מובנה לאתר באופן סכמתי. ככה, גוגל יבין באיזה נושא, כל עמוד עוסק. תוכלו לעשות שימוש בקטגוריות כמו עסקים, מוצרים, מתכונים וכדומה. בנוסף, כל עמוד חייב שתהיה לו כותרת ספציפית משלו, כמה שיותר טבעית וכמה שיותר תיאורית, אבל מבלי לשלב רצפים של מילות מפתח.

 

לסיכום, קידום אורגני באופן כללי ושיפור הדירוגים באופן ספציפי הם דבר הדורש זמן, מחשבה, השקעה, התעדכנות בדברים שמשתנים, התמדה וסבלנות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
ניווט מהיר
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר