על בניית אסטרטגיה שיווקית לארגונים וחברות

ניווט מהיר

אחד התהליכים הכי חשובים בהיבט של איך הקהל תופס את העסק או הארגון שלנו הוא בניית אסטרטגיה שיווקית. מדובר בעצם בבסיס לכל הפעילות הפרסומית של הארגון במדיות השונות בין אם זה בעיתון, ברשתות חברתיות, קידום אתרים ואתרי חדשות, בכנסים או באירועים עסקיים. למעשה, מדובר בשילוב פעולות ותהליכים אותם כל ארגון חייב לבצע במטרה להציג את הערכים, השירותים והמוצרים של העסק באופן מסוים שיגרום להנעה לפעולה.

מה הקשר בין בניית אסטרטגיה שיווקית ומיתוג?

מיתוג עסקי הוא חלק בלתי נפרד מבניית אסטרטגיה שיווקית והוא משלב בתוכו גם כן מספר תהליכים ופעולות. הכוונה במיתוג עסקי היא לגרום ללקוח לקלוט שמדובר בארגון ספציפי שלנו על ידי סמל, לוגו או שם שבאופן ישיר מתקשר עם השירות והערכים המייצגים את העסק.

איך משלבים בין אסטרטגיה שיווקית לבין מיתוג עסקי?

ובכן יש כמה דרכים וערוצים לשלב בין השניים:

  1. קביעת מדיניות מוצרים – זו המדיניות שדרכה אנו קובעים את השירותים והמוצרים השונים שהחברה מעניקה לקהל לקוחותיה. הרעיון הוא לתפור מוצרים או שירותים לצורך ספציפי של קהלי יעד ספציפיים.
  2. ערוצי הפצה – ברגע שאנו בוחרים את ערוצי ההפצה המדויקים לפעילות העסקית שלנו, אנחנו יכולים גם להביא את המוצר שלנו ליתרון וגם להנות מקהל היעד. ככל שנגוון בערוצי הפצה, נייצר כוח מול המתחרים שלנו וגם נגדיל את החשיפה של המוצר ושל המכירות לקהלי יעד שונים.
  3. מדיניות העברת מסרים – זה המפתח בחיזוק המיתוג העסקי שלנו באסטרטגיה. הכוונה היא בעצם לאילו מסרים עוברים לקהלי היעד דרך אמצעי תקשורת שיווקיים של הארגון. זה יכול להיות דרך פרסום, דרך הודעות שיוצאות לעיתונות או דרך יח“צ.

שילוב בין שלושת האסטרטגיות הללו מסייע ליצור חיזוק למותג העסקי שלנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
ניווט מהיר
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר