סגירת פערי אבטחת תוכנה מחייבת התערבות של המומחים בתחום

ניווט מהיר

הפערים המתמשכים בתחום אבטחת תוכנה משפיעים על ארגונים ברחבי העולם ובסופו של דבר גם על כלכלת הדיגיטל. אבטחת סייבר משתנה ומתפתחת במהירות, מה שמקשה על עמידה בשיטות הפעולה ולמידת השיטות החדשות.  בנוסף על כך, ככל שעבודה מרחוק הופכת לנורמה יותר ויותר, והתשתיות מתפשטות יותר, הצורך במקצוענים בתחום ה-IT עם כישורי ידע עדכניים בתחום, ממשיך לגדול. פתרונות הולמים מחייבים את התעשייה ליצור מסלולי אבטחה ברשת וצינור מגוון של אנשי מקצוע בתחום האבטחה, אבל הם דורשים גם תרבות של למידה מתמשכת. לא חסרה סטטיסטיקה ולא חסר מידע על הפער בכישורי אבטחת תוכנה, ולמרות שהם משתנים מעט בין הארגונים הנקודה זהה: הפער ממשיך לגדול ויש לו השפעה משמעותית על ארגונים.

הצורך בלמידה מתמשכת

מכיוון שטכנולוגיית אבטחת תוכנה והתקפות ממשיכות להתפתח, ארגונים אינם קובעים אמצעי אבטחה פעם אחת ואז מפסיקים. ככל שמשתנים כלים וטכניקות, כך גם מיומנויות אבטחה ברשת. עם הזמן, הכישורים יורדים, וההערכות הנוכחיות מעמידות את המיומנויות המקצועיות בתחום על חמש שנים בלבד, ופרק זמן זה עוד יותר קצר למיומנויות טכניות.

היזם אורי אלטר טוען כי ”טכנולוגיות ומצבים חדשים עלולים להציב נקודות פרצה למתקפות חדשות, כשהאקרים מחפשים תמיד שיטות חדשות ושונות לחדור לרשת. כך, למשל, המעבר לעבודה מרחוק הוא דוגמא לסיכוני אבטחת תוכנה“.

גם המומחים בתחום אבטחת תוכנה חייבים להמשיך ללמוד כל הזמן

ללא למידה מתמשכת של תחום אבטחת מידע, אנשי מקצוע בתחם אבטחת סייבר נקלעים לפיגור ועשויים להיות פחות יעילים בתוך שלושה חודשים בלבד.

החינוך המתמשך חיוני כתנאי מוקדם בתעשייה, על מנת לשמור על בקיאות. למידה מתמשכת חיונית גם להצלחת התאמת פתרונות הולמים ומותאמים אישית לארגונים שנפגעו מפריצות אבטחה במערכות המחשוב שלהם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
ניווט מהיר
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר